בגלל שלהוציא אלבומים וסינגלים זו אופרציה שכוללת ניהול אישי, יח"צ, הקמת הרכב, בוקינג וכו' וכו', חשבתי להשאיר ערוץ פתוח ליצירה ולשחרר לעולם מכאן דברים שלא תשמעו בשום מקום אחר. זה הצורך שלי להישמע פחות מהודק, פחות מוקפד, יותר משוחרר ובעיקר לתת למוזיקה לצאת החוצה כמה שיותר מהר ובלי פילטרים. האזנה נעימה :)


YOYALIZA

כשמישהו מדבר אליי לא יפה, אני לא נעלב אלא מבין שזה הילד שבתוכו מדבר כרגע". המשפט הזה ששמעתי לא מזמן בעצם מסגיר את זה שבכל מבוגר נמצא בפנים גם הילד. אפשר לחשוב את זה ולהגיד את זה אבל כשמפנימים, זה סיפור אחר לגמרי. בשבילי היכולת לחבק אותו, להעריך ולשמוח על קיומו אינה ברורה מאליה ומאז שהצלחתי לתת לו, לילד שבי, מקום ראוי של כבוד והערכה, העניינים איכשהו נהיו קצת פחות מכבידים. הקטע הבא נקרא יויה-ליזה והוא שילוב של "יויה", הכינוי הילדי שלי עם "ווקאליזה" שזה ביצוע קולי או בקיצור, זה מה שקורה כשהילד שבי מששששתלט!

דברים שלא תשמעו בשומקום אחר, מס' 4
YOYALIZA
לחן מקורי, פסנתר ותזמור קולות: יואב (יויה) אסיף

OCEAN TALE

הקטע הבא בעצם הוא הקטע הראשון שהלחנתי באולפן החדש. קיבלתי פנייה לכתוב מוזיקה מקורית למחזה "בלב ימים" שמבוסס על סיפור של סלאבומיר מרוז'ק. שלושה ניצולי ספינה טרופה תקועים על רפסודה בלב ים. באין ברירה הם מבינים כי מישהו מהם ייאלץ להיאכל ע"י חבריו ועל כן יוצאים לקמפיין בחירות אשר בסופן ייאלצו לקבוע מי הוא זה אשר ייאכל על מנת להציל את השניים האחרים. גרוטסקה במיטבה.

דברים שלא תשמעו בשומקום אחר, מס' 3
OCEAN TALE
לחן מקורי ותזמור (נבל, כינורות, ויולה, קונטרבס, פסנתר, חצוצרה, טרומבון, סקסופון בריטון, כלי הקשה וגונג):
יואב (יויה) אסיף
צילום מתחת למים: אורי מיכאלי


WOODEN HORSE

תרגיל באיפוק. קיבלתי השבוע פנייה מאחד ערוצי הטלוויזיה להכין עיבוד אינסטרומנטלי רגוע לשיר קצבי נושן. לא היה הרבה זמן ובמקור ההפקה סוחפת ומרגשת עד כאב ובביצוע של זמרת מדהימה, שאני מעריץ מילדות. לא הייתי בטוח איך אפשר לפצות על אבדן הקצב, הלמות התופים והשירה החורכת אז במקום "סולו-צוקים" מנסר, חשבתי שיהיה נכון לתת למנגינה פשוט להיות, ללא מניירות ועם הרבה אוויר... זה לא היה קל. התאפקתי בכל הכוח מלהוסיף ולמלא את הקטע בעוד תפקידים ועוד כלי נגינה. כל מוזיקאי מכיר את זה, הצורך של האגו להוסיף עוד ועוד בכדי לתת ביטוי נוסף לעצמך ואולי להשאיר חותם - אבל לא! הפעם הזו נשארתי מאחורי המנגינה שכתב מישהו גדול שכבר לא איתנו. בקרוב הקטע יעלה על המסך וילווה סיפור אנושי מרגש אבל רק כאן בעצם ניתן לשמוע אותו במלואו ולכן הוא נכנס ל..

דברים שלא תשמעו בשומקום אחר, מס' 2
"סוס מעץ", WOODEN HORSE
לחן: נחום היימן, מילים: חדוה הרכבי
ביצוע במקור: נורית גלרון
עיבוד אינסטרומנטלי, תזמור וביצוע: יואב (יויה) אסיף

YOM KIPPUR EXPIRES

ביום כיפורים אחד (בצאת הצום) פתחתי את המחשב, העליתי "לופ" תופים בסיסי, חיברתי את הבס והרשיתי לעצמי ללכת למחוזות. והנה פלא, יצתה לה מנגינה, עצובה לכאורה אבל עמוק בפנים נושאת בחובה גם תקווה גדולה. היום, ממרחק הזמן, אני מבין את זה. את השם לקטע נתתי ממש באותו הערב. ניסיתי עכשיו לשנות אבל לא הצלחתי. יום הכיפורים אינו פג תוקף עבורי כלל וכלל פשוט המנגינה יצאה לאחר שנסתיים הצום ויצא החג (EXPIREDׂ). אני מקפיד לצום כי זה עושה לי טוב. כשניסיתי לשנות את הכותרת הבנתי שאולי יש כאן משמעות נוספת שרומזת להידלדלות ערכים חשובים בנו ובכלל בעולם סביבנו, אבל.... נשאיר את זה לפעם אחרת. אז הנה מתרגש להציג: 

דברים שלא תשמעו בשומקום אחר, מס' 1 !
YOM KIPPUR EXPIRES
לחן וביצוע: יואב (יויה) אסיף


SOON

(: NOAH'S ARK - ATENCION

אולי הקטע הביזארי ביותר שיצא לי לעבוד עליו.. אבל לא פחות ביזארי מסיפורו של נוח שהיה איש צדיק בדורותיו (נראה לי שזה תופס גם בדור הנוכחי) וקיבל מטלה לא פשוטה בכלל לביצוע, להציל את שוכני הכוכב הזה. איך זה הרגיש לטפל בכל כך הרבה יצורים שנתכנסו לתיבה אחת? מה היו המראות ואיך נשמעו הצלילים !? הנה פרשנות אחת בראי השנה האזרחית החדשה, 2017, הבאה עלינו לטובה. אז עד 2017.... Atención !!!


דברים שלא תשמעו בשומקום אחר, מס' 5
(: NOAH'S ARK - ATENCION
עיבוד הפקה, מיקס ומאסטר: יואב (יויה) אסיף

האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים